KONTAKT Julen 2022 JOB SERVICEVILKÅR LEVERING RETUR POLITIK RETUR PORTAL VILKÅR COOKIES PERSONDATA

Kontakt

WEBSHOP

Mads Nørgaard - Copenhagen

Priorparken 524, b.18

2605 Brøndby

Danmark

CVR: 30582136

Kundeservice

Telefon. +45 33 32 01 39 (Mandag – fredag kl. 10.00 - 15.00 – lukket mellem 12.30-13.00 grundet frokost-pause)

webshop@madsnorgaard.dk

 

HOVEDKONTOR

Mads Nørgaard - Copenhagen

Amagertorv 13, 1.

1160 København K

Danmark

CVR: 30582136

 

Tlf.: 33 32 01 39

Fax: 33 33 02 28

 

Kundeservice (Engros)

Helena Harmundal Hansen

hha@madsnorgaard.dk

 

Victoria Schütten Klitvad

vsk@madsnorgaard.dk

 

ÅBNINGSTIDER

+45 33 32 01 39 (Mandag – fredag kl. 10.00 - 15.00 – lukket mellem 12.30-13.00 grundet frokost-pause)

 

BUTIKKER

Nørgaard Paa Strøget

Amagertorv 13-15

DK-1160 Copenhagen

Denmark

CVR: 33359349

 

DAME:  3312 2428

HERRE:  3332 0128

BØRN:  3312 2628

Lagershop@madsnorgaard.dk

 

Tullinsgade

Tullinsgade 21 

DK-1618 Copenhagen V

Danmark

CVR: 30582136

 

DAME: 3331 2986

  

Aarhus 

Badstuegade 1K
DK-8000 Aarhus C

Danmark

CVR: 30582136

 

TLF: 3121 4826

 

PRESSE

Mads Nørgaard - Copenhagen

Amagertorv 13, 1.

DK-1160 Copenhagen

Danmark

CVR: 30582136

 

press@madsnorgaard.dk

 

ENGROS

Mads Nørgaard - Copenhagen

Amagertorv 15, 1.
DK-1160 Copenhagen
Denmark

 
CVR: 30582136

TLF: 3332 0139
FAX: 3333 0228

 

SALG

Danmark

Mads Nørgaard - Copenhagen

Amagertorv 15, 1.
DK-1160 Copenhagen
Denmark

 
CVR: 30582136

TLF: 3332 0139
FAX: 3333 0228

Kasper Rasmussen

kra@madsnorgaard.dk

 

 

Sverige

MKA Agency

Niklas Swärdh

TLF: +46 070 407 50 20

niklas@mkaagency.se

Andreas Gustafsson

TLF: +46 070 912 21 11

andreas@mkaagency.se

 

Norge

Q-agency

Waldemar Thranes gate 84c

0175 Oslo

Norge

 

Salg:

Chris Fredriksen 

Tlf. +47 410 44 028

chris@qagency.no

Sofie Hagen 

Tlf. +47 970 07 518

sofie@qagency.no

 

International Salg

Mads Nørgaard - Copenhagen

Amagertorv 15, 1.
DK-1160 Copenhagen
Danmark 
CVR: 30582136

TLF: +45 3332 0139
FAX +45 3333 0228

Salg:
Kasper Rasmussen kra@madsnorgaard.dk

 

England

Inexcess Fashion Ltd.

Unit 1
3 Latimer Place
London,W10 6QT

TLF: +44 208 960 6161
FAX: +44 208 960 6619

SALG:

DAME: Jasmine De Baeze

JDB@inexcessfashion.com

 

Tyskland

Label Agent

Lobeckstrasse 30-35
Haus D, Raum 213
DE-10407 Berlin
Germany

 
TEL +49 303 229 70222

SALG:

DAME: Theresa Burry

THERESA@label-agent.de

HERRE: Till Cetto

TILL@label-agent.de

 

Holland og Belgien

Wig Anthology

Zamenhofstraat 108, unit 4
NL-1022 AG
Amsterdam Noord
The Netherlands

 
TLF: +31(0) 204 941 025
FAX: +31(0) 654 361 261

SALG OG PRESSE:
Jan Everard Wiggelinkhuizen 

info@wiganthology.com

 

Børn

Designer's Agency

Willemoesgade 9
DK-2100 Copenhagen
Danmark

 
TLF: 2671 8303

SALG:
Trine Fedders trine@designersagency.dk